26.8.2014 - Před nějakým časem jsem se ze zvědavosti zaregistroval na okcupid.com a zaujal mě jejich systém párování podle otázek, protože mají i dobrý sebepoznávací efekt, tak jsem jich tam větší množství vyplnil.

24.7.2014 - Kvůli technickým komplikacím jinde musím přihodit tuto (ne zrovna běžnou) stránku do horního menu. Snad to nebude na škodu :-)

22.7.2014

Když jsem si prohlížel profily na webech k seznámení, tak jsem zjistil, že by mi pomohlo vědět nejen stručné seznamy toho, co ženy rády dělají, ale i proč a jak. Někdy to totiž působilo zavádějícím dojmem, že mnoho žen jenom sportuje a nikdy nepřečte žádnou knihu. Tak jsem si řekl, že nemůžu chtít, co nejsem sám ochoten poskytnout, takže tady jsou podrobnosti o mně. Některé části můžou působit předčasně, ale věřím, že nad tím přemýšlí každý, ať už to říká nebo neříká.

Klidně je možné se mě zeptat nebo mi jenom napsat. Myslím si, že i když to nebude na vážný vztah, mít kamarádky s podobnými zájmy je příjemné.

O mně

Čtení - Co se týká čtení, tak rád nasakuju informace a nápady k přemýšlení z internetu a pořád se mi daří objevovat nové zajímavé i důležité věci. Ve výsledku toho čtu tolik anglicky, že je pro mně často jednodušší i anglicky psát. Jako zábavné čtení mám rád fikci, dlouhodobě sci-fi, poslední dobou pak urban fantasy (kombinované s trochou paranormal romance). Občas ale narazím na něco výjimečně dobře napsaného, co není fikce - třeba Mary Roach.

Filmy - V podstatě totéž, co čtu.

Divadlo - Z kultury je u mně s oblíbeností za kinem, protože mi přijde organizačně náročnější. Z toho, co jsem ale viděl, tak jednoznačně mám raději komedie.

Hudba - Pro relaxaci (nebo k práci) mezi moje oblíbené patří Enya, Yanni, Mike Oldfield nebo Sarah McLachlan. Pro zábavu nebo když se nepotřebuju tolik soustředit, tak mezi moje oblíbenější patří Alanis Morissette, Depeche Mode, The Cranberries, ABBA a The Corrs. A i když z toho docela vybočují, tak se mi líbí hudba i texty od The Pretty Reckless.

Počítače a internet - Baví mě, dost na to, abych to vystudoval a zvolil jako povolání. (záměrně zkráceno :-)

Konverzace - Jsem zvědavý (viz. čtení) a rád si o věcech povídám. Normálně si nechávám většinu myšlenek pro sebe, ale v uvolněnější atmosféře vyhledávám i méně obvyklá témata.

Sport - Dřív jsem chodíval pravidelně plavat, hlavně pro zábavu, ale pak se to nějak pokazilo a během vysoké školy už jsem byl prakticky na nule. Trvalo to, ale stres se časem srovnal a nedávno jsem zase začal - pro zábavu i pro zdraví - a mám z toho docela pozitivní pocit. Jiné sporty dělám jen nahodile, taky jen pro zábavu (počítají se třeba kuželky v rámci společenské akce?).

Cestování - Když se okolnosti obrátí správným směrem, tak i cestuju za poznáním (historickým i současným). S přírodou (lesy, louky a divočina) mám, po letech souboje, gentlemanskou dohodu o nevměšování se.

Online - Rád mám pod kontrolou, co uveřejním na internetu, takže moje stopa na sociálních médiích je minimální. Možná je to tím, že mám představu, co všechno s těmi daty lze provést.

Škola a práce - Tohle je část mojí online přítomnosti, kterou pod kontrolou nemám, takže jde vcelku snadno zjistit, že studuju doktorát (hlavně jsem to chtěl vyzkoušet a nemám v úmyslu se teď vzdát) a mám i nějaký rozumný příjem.

Mazlíčci - Kdybych měl vybrat kočka/pes, tak raději kočku. Cítím to ale spíš jako praktické téma, protože mazlíček vyžaduje čas, pozornost a občas peníze, takže před jeho pořízením bych se zamýšlel, kde jsem ochoten všech třech věcí ukrojit.

O potenciální partnerce

Věk - Hledám spíš o něco mladší partnerku než jsem já. Částečně proto, že ženy jsou emocionálně zralejší, takže bychom pak v tom byli bližší. Taky ale kvůli tomu, že budeme mít bližší představu o tom, za jak dlouho si ona nebo já představujeme mít dítě.

Péče o sebe - Chtěl bych, aby partnerka měla vnitřní motivaci pečovat o své zdraví - fyzické i psychické. Vím, že ne vždy se to daří, ale když má člověk i podporu, tak i malé kroky dodávají pozitivní náladu. Vnitřně cítím, že mám dost rozhodnosti a motivace pro sebe, ale nezvládnu motivovat dva lidi. Nejde mi o trénovanou postavu a nehledám modelky, poslední dobou je mi ale zřejmější, že na zdraví a dobrém pocitu ze sebe sama je potřeba aktivně pracovat (aspoň trochu).

Komunikace - Dává mi větší smysl si něco říct a potom se s tím srovnat, než se potichu trápit a zjistit to zbytečně pozdě. Člověk se tak může ochudit o dobré zážitky. Chci abychom se nebáli mluvit a taky zeptat se, když něco začne připomínat nedorozumění z telenovely nebo sitcomu.

Angličtina - Velká část mého života je spojena s angličtinou a i když nevím, jak velká je to bariéra, asi by bylo pro oba dost frustrující, kdybychom nemohli sdílet věci, které jsou na angličtině závislé (třeba bychom si nemohli oba přečíst stejný text na nějaké zajímavé téma).

Záměrně neuvedeno

Fyzický typ - Sice bych dokázal zformulovat nějakou představu, ale i kdybych ji sem napsal, tak je to jenom sekundární a mohlo by to někoho zbytečně odradit, což nechci. Aktuální společenská situace nutí ženy někdy být ke svým tělům neadekvátně kritické, takže raději takto.

Sex - Zde se opět kvůli riziku nepochopení sebecenzuruji. Souhlasím ale s dvěma základními koncepty: otevřenost - není nutné aktivitu dělat, ale je nutné o ní moct mluvit (myšlenky číst neumím :-), a souhlas - musí být nějak udělen a může být odvolán.

Kontakt

Pokud má někdo po přečtení pocit, že mi něco chce sdělit (třeba i kapitálkami), tak i za takovou reakci budu rád - ať už jeden řádek nebo esej :-). Nedělám si iluze, že každý to pochopí tak, jak jsem to myslel při psaní.

Vzkaz

Pro hledání

Protože není povoleno nasměrovat seznamovací profil sem, tak zkusím improvizovat a přidat sem nějaká klíčová slova na vyhledání. No uvidíme. http://www.stesti.cz/profil/JakubM85/ JakubM85 čtení programování

o-mne-osobni.txt · Last modified: 30.08.2014 10:00 (external edit)
Recent changes RSS feed Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki